Menu


O mně

26.7.2012

Plzeňský deník

Své podnikání jsem v r. 2003 založil na poctivosti, ctižádosti, sebevzdělávání se a snaze zanechat po sobě vždy co možná nejlepší výsledek tak, aby se člověk za svou práci nemusel stydět. Nebudu tady nikomu namlouvat že se mi to vždy povede, člověk se po celý život dopouští chyb, podstatné ale je své chyby neopakovat. Toto se mi myslím prozatím daří.

Uvědomuji si, že naše stavebnictví v současnosti prochází výraznou obměnou. Ta spočívá nejen v zavádění nových stavebních systémů, technologických postupů a materiálů, ale naproti tomu bohužel i ve stále se snižující odbornosti a  šikovnosti současných řemeslníků. 

Věřím že i mým vlastním přičiněním či společně s vámi a třeba i prostřednictvím tohoto webu dokážeme posunout české stavebnictví zase o kousek dál.

Toplist23.10.2014 Dnes jsme při měření vzduchotěsnosti (blower door test) u RD v Dobřanech dosáhli další vynikající hodnoty n50=0,12 1/h. Opět se jedná o jeden z nejlepších výsledků jakých bylo při měření vzduchotěsnosti u zděných domů v rámci ČR dosaženo.

Vezmu-li v úvahu že při předchozím měření u RD v Tachově bylo dosaženo hodnoty n50=0,15 1/h, tak jsem si jistý, že podobné výsledky jsou a budou nadále běžným standardem při provádění stavby pasivního domu spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Exkurze Kalksandstein SRN 2014 - Komentovaná fotogalerie

Seminář centra pasivního domu - Komentovaná fotogalerii ze dvou rozestavěných staveb pasivních domůNízkoenergetický RD Stod

Nízkoenergetický RD Stod

Fotogalerie rodinný dům Stod

Stavba bude probíhat dle vlastního projektového řešení zpracovaného spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Půdorysně návrh vychází ze dvou na sebe napojených obdélníků  o max. vnějších rozměrech 19,8 x 17,1 m (bez vnějšího zateplení). 

Součástí rodinného domu je venkovní letní terasa zastřešená přesahem střechy a krytá přesahem obvodové stěny od jihu.

Rodinná dům je zastřešený valbovou střechou jejíž konstrukce je z části tvořena příhradovými vazníky a zčásti vázanou konstrukcí krovu kde je navržený otevřený šikmý podhled do konstrukce zastřešení.

Jedná o řízenou realizaci stavby. Součástí řízené realizace jsou i dodávky stavební materiálů.

Parametry objektu:

Konstrukce                            masivní zděná stavba z betonových tvárnic

Zateplení

Základy    :         XPS tl. 160mm

Podlaha    :         EPS 150S tl. 160mm

Stěny       :         EPS F šedý tl. 240mm

Střecha    :         Knauf Insulation Unifit 037 tl. 360mm

Vytápění a příprava TUV + větrání    

Tepelné čerpadlo Vzduch / Voda ve split provedení vnější jednotka /vnitřní kompaktní jednotka – typ AC-HEATING Convert AW9 a venkovní jednotka tepelného čerpadla vzduch / voda typ AC-HEATING Convert AW9.

Vzduchotechnika           Nilan - VPL15k top

Měrná vypočtená roční spotřeba energie dle PENB:       79,4 kWh/m2.rok

Součástí dodávky stavby bude rovněž provedení blower door testu.

Pohled z ulice


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | SEO|Náš pasivní dům|Vertikal +|David Vaníček|Relestav|Montážní plošiny|Remimont