Menu


O mně

26.7.2012

Plzeňský deník

Své podnikání jsem v r. 2003 založil na poctivosti, ctižádosti, sebevzdělávání se a snaze zanechat po sobě vždy co možná nejlepší výsledek tak, aby se člověk za svou práci nemusel stydět. Nebudu tady nikomu namlouvat že se mi to vždy povede, člověk se po celý život dopouští chyb, podstatné ale je své chyby neopakovat. Toto se mi myslím prozatím daří.

Uvědomuji si, že naše stavebnictví v současnosti prochází výraznou obměnou. Ta spočívá nejen v zavádění nových stavebních systémů, technologických postupů a materiálů, ale naproti tomu bohužel i ve stále se snižující odbornosti a  šikovnosti současných řemeslníků. 

Věřím že i mým vlastním přičiněním či společně s vámi a třeba i prostřednictvím tohoto webu dokážeme posunout české stavebnictví zase o kousek dál.

Toplist23.10.2014 Dnes jsme při měření vzduchotěsnosti (blower door test) u RD v Dobřanech dosáhli další vynikající hodnoty n50=0,12 1/h. Opět se jedná o jeden z nejlepších výsledků jakých bylo při měření vzduchotěsnosti u zděných domů v rámci ČR dosaženo.

Vezmu-li v úvahu že při předchozím měření u RD v Tachově bylo dosaženo hodnoty n50=0,15 1/h, tak jsem si jistý, že podobné výsledky jsou a budou nadále běžným standardem při provádění stavby pasivního domu spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Exkurze Kalksandstein SRN 2014 - Komentovaná fotogalerie

Seminář centra pasivního domu - Komentovaná fotogalerii ze dvou rozestavěných staveb pasivních domůPasivní RD Přeštice

Fotogalerie rodinný dům Přeštice

Autorem projektové dokumentace je TOJAKO Atelier

Jedná se o přízemní dům navržený ve standardu pasivního domu.

Konstrukčně se jedná o stavbu zděnou z vápenopískových bloků VAPIS. Stavba je založena na základových pasech. Stropní konstrukce nad 1NP je tvořena betonými stropy BS Klatovy

Zateplení stavby kontaktním zateplovacím systémem EPS Grey wall tl. 260mm, zateplení střešního pláště ploché střechy EPS spádovými klíny v celkové tl. skladby 400mm.

Parametry objektu:

Konstrukce:                                       masivní zděná stavba z VPC bloků

Vytápění a příprava TUV + větrání:     Nilan VPL 15 K Top

Měrná potřeba tepla na vytápění:       21,0 kWh/m2.rok

Vytápění rodinného domu elektrickým kotlem s teplovodními podlahovými rozvody.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | SEO|Náš pasivní dům|Vertikal +|David Vaníček|Relestav|Montážní plošiny|Remimont