Menu


O mně

26.7.2012

Plzeňský deník

Své podnikání jsem v r. 2003 založil na poctivosti, ctižádosti, sebevzdělávání se a snaze zanechat po sobě vždy co možná nejlepší výsledek tak, aby se člověk za svou práci nemusel stydět. Nebudu tady nikomu namlouvat že se mi to vždy povede, člověk se po celý život dopouští chyb, podstatné ale je své chyby neopakovat. Toto se mi myslím prozatím daří.

Uvědomuji si, že naše stavebnictví v současnosti prochází výraznou obměnou. Ta spočívá nejen v zavádění nových stavebních systémů, technologických postupů a materiálů, ale naproti tomu bohužel i ve stále se snižující odbornosti a  šikovnosti současných řemeslníků. 

Věřím že i mým vlastním přičiněním či společně s vámi a třeba i prostřednictvím tohoto webu dokážeme posunout české stavebnictví zase o kousek dál.

Toplist23.10.2014 Dnes jsme při měření vzduchotěsnosti (blower door test) u RD v Dobřanech dosáhli další vynikající hodnoty n50=0,12 1/h. Opět se jedná o jeden z nejlepších výsledků jakých bylo při měření vzduchotěsnosti u zděných domů v rámci ČR dosaženo.

Vezmu-li v úvahu že při předchozím měření u RD v Tachově bylo dosaženo hodnoty n50=0,15 1/h, tak jsem si jistý, že podobné výsledky jsou a budou nadále běžným standardem při provádění stavby pasivního domu spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Exkurze Kalksandstein SRN 2014 - Komentovaná fotogalerie

Seminář centra pasivního domu - Komentovaná fotogalerii ze dvou rozestavěných staveb pasivních domůNízkoenergetický RD Stříbro

Pasivní RD Stříbro

Fotogalerie rodinný dům Stříbro

Stavba bude probíhat dle vlastního projektového řešení zpracovaného spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Půdorysně návrh vychází z pravidelného obdélníku o vnějších rozměrech  obvodového 18,6 x 8,2 m (bez vnějšího zateplení). 

Součástí rodinného domu je venkovní letní terasa na západní straně RD zastřešená přesahem střechy .

Rodinná dům je zastřešený kombinací dvou pultových střech a sedlovou střechou nad obývacím pokojem s otevřeným podhledem do konstrukce stgřechy. Konstrukce střechy je tvořena vázanou konstrukcí krovu

Stavba je realizována dodavatelsky spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Dům je realizován a přihlášen k podpoře v programu Nová Zelená úsporám

Parametry objektu:

Konstrukce         masivní zděná stavba z tvárnic Ytong P4-500 tl. 250mm

Zateplení

Základy    :         XPS tl. 200mm

Podlaha    :         EPS 150S tl. 240mm

Stěny       :         EPS F šedý tl. 300mm

Střecha    :         foukaná izolace Knauf Insulation Supafil Loft 045 λ=0,038    

                         tl. 380mm

Vytápění a příprava TUV + větrání    

Podlahové vytápění - Elektrické topné rohože

Teplovzdušný krb

Vzduchotechnika           Nilan Compakt K

Měrná potřeba tepla na vytápění:       18,0 kWh/m2.rok

Celková tepelná ztráta objektu:           6,47 kW

Vytápění rodinného domu se ze 20% předpokládá VZT jednotkou Nilan Compact K, ze 20% navrženými krbovými kamny a ze 60% navrženými el. podlahovými rohožemi.

Součástí dodávky stavby bude rovněž provedení blower door testu. Výsledky měření budou zveřejněny.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | SEO|Náš pasivní dům|Vertikal +|David Vaníček|Relestav|Montážní plošiny|Remimont