Menu


O mně

26.7.2012

Plzeňský deník

Své podnikání jsem v r. 2003 založil na poctivosti, ctižádosti, sebevzdělávání se a snaze zanechat po sobě vždy co možná nejlepší výsledek tak, aby se člověk za svou práci nemusel stydět. Nebudu tady nikomu namlouvat že se mi to vždy povede, člověk se po celý život dopouští chyb, podstatné ale je své chyby neopakovat. Toto se mi myslím prozatím daří.

Uvědomuji si, že naše stavebnictví v současnosti prochází výraznou obměnou. Ta spočívá nejen v zavádění nových stavebních systémů, technologických postupů a materiálů, ale naproti tomu bohužel i ve stále se snižující odbornosti a  šikovnosti současných řemeslníků.

Smyslem tohoto webu je ukázat jak správně realizovat nízkoenergetické a pasivní domy, podělit se o nově nabyté poznatky a zkušenosti. 

Má práce je mi i koníčkem, věnuji se jí naplno, snažím se ve svém oboru neustále rozvíjet a hledat nová praktičtější a efektivnější řešení. Snad se mi to i daří.

Věřím že i mým vlastním přičiněním či společně s vámi a třeba i prostřednictvím tohoto webu dokážeme posunout české stavebnictví zase o kousek dál.

ToplistInteligentní elektroinstalace

23.10.2014 Dnes jsme při měření vzduchotěsnosti (blower door test) u RD v Dobřanech dosáhli další vynikající hodnoty n50=0,12 1/h. Opět se jedná o jeden z nejlepších výsledků jakých bylo při měření vzduchotěsnosti u zděných domů v rámci ČR dosaženo.

Vezmu-li v úvahu že při předchozím měření u RD v Tachově bylo dosaženo hodnoty n50=0,15 1/h, tak jsem si jistý, že podobné výsledky jsou a budou nadále běžným standardem při provádění stavby pasivního domu spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Exkurze Kalksandstein SRN 2014 - Komentovaná fotogalerie

Seminář centra pasivního domu - Komentovaná fotogalerii ze dvou rozestavěných staveb pasivních domůPasivní RD Třemošná

Fotogalerie rodinný dům Třemošná

Stavba je realizována podle vlastního projektového řešení

Jedná se o přízemní dům navržený ve standardu pasivního domu.

Konstrukčně se jedná o stavbu zděnou z vápenopískových bloků VAPIS. Stavba je založena na základových pasech. Stropní konstrukce nad 1NP SDK podhledem zavěšeném na vzduchotěsném podhledu z OSB desek ze spoda příhradových vazníků.

Zateplení stavby kontaktním zateplovacím systémem EPS Grey wall tl. 320mm, zateplení střešního pláště foukanou izolací Climatizer plus v tl. 600mm. Zateplení v konstrukci podlahy EPS 150S celkové tl. 300mm.

Parametry objektu:

Konstrukce:                                       masivní zděná stavba z VPC bloků

Vytápění a příprava TUV + větrání:     Nilan Comfort 252 (polar)

Měrná potřeba tepla na vytápění:       20,0 kWh/m2.rok

Vytápění rodinného domu elektrickými sálávými stropními panely a el. podlahovými topnými rohožemi a dále krbovou vložkou BEF Passive

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | SEO|Náš pasivní dům|Vertikal +|David Vaníček|Relestav|Montážní plošiny|Remimont