Menu


O mně

26.7.2012

Plzeňský deník

Své podnikání jsem v r. 2003 založil na poctivosti, ctižádosti, sebevzdělávání se a snaze zanechat po sobě vždy co možná nejlepší výsledek tak, aby se člověk za svou práci nemusel stydět. Nebudu tady nikomu namlouvat že se mi to vždy povede, člověk se po celý život dopouští chyb, podstatné ale je své chyby neopakovat. Toto se mi myslím prozatím daří.

Uvědomuji si, že naše stavebnictví v současnosti prochází výraznou obměnou. Ta spočívá nejen v zavádění nových stavebních systémů, technologických postupů a materiálů, ale naproti tomu bohužel i ve stále se snižující odbornosti a  šikovnosti současných řemeslníků.

Smyslem tohoto webu je ukázat jak správně realizovat nízkoenergetické a pasivní domy, podělit se o nově nabyté poznatky a zkušenosti. 

Má práce je mi i koníčkem, věnuji se jí naplno, snažím se ve svém oboru neustále rozvíjet a hledat nová praktičtější a efektivnější řešení. Snad se mi to i daří.

Věřím že i mým vlastním přičiněním či společně s vámi a třeba i prostřednictvím tohoto webu dokážeme posunout české stavebnictví zase o kousek dál.

ToplistInteligentní elektroinstalace

23.10.2014 Dnes jsme při měření vzduchotěsnosti (blower door test) u RD v Dobřanech dosáhli další vynikající hodnoty n50=0,12 1/h. Opět se jedná o jeden z nejlepších výsledků jakých bylo při měření vzduchotěsnosti u zděných domů v rámci ČR dosaženo.

Vezmu-li v úvahu že při předchozím měření u RD v Tachově bylo dosaženo hodnoty n50=0,15 1/h, tak jsem si jistý, že podobné výsledky jsou a budou nadále běžným standardem při provádění stavby pasivního domu spol. Stach.cz stavby s.r.o.

Exkurze Kalksandstein SRN 2014 - Komentovaná fotogalerie

Seminář centra pasivního domu - Komentovaná fotogalerii ze dvou rozestavěných staveb pasivních domůPřepis referencí našich zákazníků

V letech 2014-2015 jsme v Boru realizovali stavbu pasivního rodinného domu.S panem Stachem jsme spolupracovali od samého začátku,vypracoval nám kompletní projektovou dokumentaci a vyřídil veškerá povolení,která byla ke stavbě třeba.Doporučil nám dodavatele stavebních prací,s kterýmy jsme byli až na malé vyjímky spokojeni a dodal nám  i většinu stavebních materiálů,za dobré ceny.V průběhu celé realizace stavby vykonával stavební dozor,aby stavba probíhala v souladu s požadavky pasivního domu.Pokud jsme potřebovali nějaké  informace,nebo bylo potřeba řešit nějaký problém,pan Stach vždy reagoval rychle a danou věc se snažil vyřešit co možná nejrychleji.V domě bydlíme od října 2015 a jsme moc spokojeni. 

Petr,Martina a Anička Podlipských.  Podlipsky@email.cz

 

V roce 2012 jsme realizovali novostavbu nízkoenergetického domu v Boru u Tachova, kde pro nás pan Ladislav Stach vykonával odborný stavební dozor a řídil všechny prováděné práce.

Stavba našeho rodinného domu proběhla v souvislosti s jeho prací bezproblémově a byla bez zjevných závad. I v současnosti po uplynutí přibližně osmi měsíců užívání, je vše v pořádku.

S panem Stachem se nám jednalo velmi dobře a to nejen díky jeho odborným znalostem, ale i lidskému přístupu, vstřícnosti, snaze vždy hledat řešení. Je komunikativní, na telefonáty, emaily vždy reaguje, co slíbí to dodrží. Jako velmi příjemný je pro nás fakt, že i po ukončení stavby a zaplacení smluveného se k nám chová stejně vstřícně a zůstal nám i nadále odborným poradcem v případě našich mimosmluvních dotazů.

V průběhu stavby jsme si k panu Stachovi vytvořili důvěru, kterou v něj máme i nyní, kdy pokračujeme ve spolupráci. Připravujeme další novostavbu. Tentokrát jsme spolupráci rozšířili i o projektovou část.

David a Zuzana Teřlovi. david.terl@felwite.cz

V průběhu r. 2011 a 2012 jsem realizoval stavbu pasivního rodinného domu. Při několika příjemných posezeních jsme společně s manželkou a panem Stachem připravili základní plán našeho nového domu. Pan Ladislav Stach potom ve velice krátkém čase na naši stavbu zpracoval kompletní projektovou dokumentaci, zajistil veškerá potřebná povolení a pomohl nám zpracovat a vyhodnotit výběrové řízení na dodavatele celé stavby. V průběhu stavby také vykonával technický dozor podle potřeby, minimálně však s frekvencí 1 kontrolní den týdně.

Nejsem odborník, ale myslím si, že pan Stach  svou práci odváděl odpovědně a vždy s maximální snahou vyjít vstříc našim požadavkům, či nalézt nejlepší možné řešení jednotlivých stavebních detailů. Velice oceňuji jeho osobní přístup a rychlost reakce na jakékoliv naše dotazy a podněty.

K realizaci dalších staveb v pasivně energetickém standardu mohu p. Stacha doporučit.

Bc. Vlastimil Zeman vlastimil.zeman.jr@merimex.cz

V průběhu r. 2010 až 2013 jsem realizoval stavbu pasivního rodinného domu. Stavba byla prováděna svépomocí. Pan Ladislav Stach v průběhu stavby vykonával stavební dozor.

Pan Stach svou práci vždy prováděl odpovědně a vždy se snažil najít nejlepší možné řešení nejrůznějších stavebních detailů.

K realizaci dalších staveb v pasivně energetickém standardu mohu pana Stacha doporučit.

Martin Weinfurter  WeinfurterM@seznam.cz

Zatím jsme ve fázi přípravy stavby našeho pasivního domečku v Dobřanech, a snad se každým dnem kopne. Vím že jsme teprve na začátku spolupráce.Ale dnes to byla poslední kapka a já věděl, že Vám musím napsat. 

Když jsme se potkali poprvé, měl jsem pochyby, v porovnáním s ostatními stavebními dozory jste byl a jste drahý. Sestra teď dokončila stavbu, a při realizaci se tam vystřídali asi tři stavební dozory, všichni "levnější" než Vy. A zvěsti od dalších známých jsou vesměs podobné.(Bohužel nedělají Vašemu řemeslu dobré jméno.) 

Dnes už jsem si jistý, že jsme udělali dobře. Vaše služby, ochota a rychlost předčila všechny očekávání, a investice do Vašich služeb se již nyní začínají vracet. Jako další velké plus vidím Vaše zkušenosti z praxe a navíc s pasivními domy. 

Těšíme se na pokračování naší spolupráce, při které uvidíme náš domeček růst. 

Hora Tomáš izak@centrum.cz

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | SEO|Náš pasivní dům|Vertikal +|David Vaníček|Relestav|Montážní plošiny|Remimont